ЦРД №2 "Сонечко"
м. Олевськ
Житомирської обл.
«Весна прийшла – свято принесла»
Березень — перший місяць весни і чудовий привід привітати своїх найрідніших мам, бабусь, сестричок. Тому, в нашому закладі, було проведено чудове свято весни, краси, чарівності, ніжності у молодших, середніх та старших групах. Діти дивували своїми дзвінкими й радісними голосочками, майстерністю в танцях, декламуванням віршів та неперевершеним дитячим артистизмом. Хочемо поділитися з Вами цими неймовірними фрагментами.
Ми любимо тварин )))
Дитина і тварина — це чи не чудо! Це гора емоцій, відкриттів, радості, пізнання і завжди позитивний настрій.
Навіть дорослі розчулено дивляться на маленьких звіряток, що ж говорити про дітей. Згадайте, коли ви бачили востаннє єнотів, або скажімо чилійську білочку, або навіть тхорика, яка перша реакція? Вірно, протягнути руку погладити. Непереборне бажання, особливо якщо тварини при цьому грайливі і моторні. Уявіть, що відбувається в душі дитини, які емоції віна відчуває.
В першу чергу знайомство з тваринним світом необхідна частина розвитку дитини, спілкування з твариною має прищеплювати повагу до них і бажання захищати. Другий великий плюс це емоційна складова, емоції потрібні дитині, причому різні, і тут неважливо змогла дитина погладити шиншилу, або від неї втекла білочка - емоції все одно будуть, а це знову ж розвиток. Ще один плюс, тісний контакт з тваринами, виявляє деякий медичний ефект (іноді він дуже істотний), лікарі вважають, що спілкування з тваринами допомагає стабілізувати психоемоційний стан дитини, зняти психологічне напруження, дітки заспокоюються
Контактні зоопарки часто використовують з метою психологічної реабілітації для діток, що потрапили в екстремальні умови: пережили землетруси, урагани, аварії чи інший сильний стрес.
Програма спеціально розроблена та адаптована для дітей дошкільного та шкільного віку
Основною метою даного заходу є формування елементарних понять про об'єкти природи, ознайомлення дітей з різноманіттям тваринного світу. Також діти матимуть змогу ближче ознайомитися зі звірятами - розглянути та сфотографувати тварин, а також доторкнутися до деяких видів звіряток
До програми залучено 13 видів тварин. Всі вони мають ветеринарні паспорти і ветеринарне свідоцтво що свідчить про те, що тварини здорові
Центр позашкільної освіти «Майбутнє нації» запрошує відвідати чудовий захід! Позитивні емоції гарантовані!
Минулий тиждень у ЦРД №2 «Сонечко» пройшов успішно та продуктивно,
він був присвячений підтримці та збереженню психічного здоров’я учасників
навчально-виховного процесу. В умовах складних випробувань в
дошкільному закладі, психологом Анною Петрівною, було створено сприятливе,
підтримувальне та безпечне середовище. Тиждень був насичений і
ефективний, заходи планувалися на кожен день робочого тижня: понеділок –
«Емоції», вівторок - «Емпатія та дружні відносини», середа – «Релаксація та
стресостійкість», четвер – «Самоефективність і самовираження», а у
п’ятницю практичним психологом було проведено тренінг для педагогів
«Психологічне перезавантаження, як спосіб регуляції емоційного стану педагогів».
Дошкільний вік є сенситивним періодом для психофізичного розвитку
дитини. Психологічні ігри та вправи стимулюють розвиток когнітивних
здібностей дітей, покращують емоційний інтелект і розвивають соціальні
навички. Беручи участь у психологічних іграх і групових заходах, діти
вчаться таких важливих і вирішальних для побудови позитивних стосунків
соціальних навичок, як співпраця, емпатія та спілкування. Підтримка та
заохочення дітей під час психологічних ігор і вправ підвищують іхню
самооцінку та впевненість. Коли діти відчувають підтримку й успіх, вони,
найімовірніше, впораються з новими викликами та дослідять свої інтереси.
Психологічні ігри містять елементи розв’язання проблем і критичного
мислення. Діти вчаться аналізувати ситуації та знаходити творчі рішення, що
є цінними навичками для загального розвитку дитини. Діти дошкільного віку
можуть відчувати стрес та занепокоєння через різні причини, що виникають
у кризових ситуаціях, тому такі заняття є веселим та ефективним способом
зняти стрес і створити позитивну та життєрадісну атмосферу в групі.
Діти найкраще вчаться через гру та дослідження. Ігрові заняття
допомагають їм розвинути базові когнітивні здібності, необхідні для
навчання в майбутньому. Психологічні ігри та вправи забезпечують дітям
веселий і захопливий спосіб вчитися та рости.
Задля збереження та зміцнення психічного здоров’я педагогів було
проведено тренінг «Психологічне перезавантаження, як спосіб регуляції емоційного стану педагогів». Даний тренінг був
присвячений піклуванню кожного педагога про себе та свою безпеку,
застосування профілактичних заходів і принципів першої психологічної
допомоги. Ціллю даного тренінгу було зняти емоційну напругу педагогів,
виявити ступінь стресогенного стану, освоїти способи управління
емоційним станом, способи поліпшення настрою. Завданням було
сформувати у педагогів навичок конструктивного вираження негативних
емоцій та почуттів, збереження психічного здоров'я педагогічного
колективу.
"Театр на фартушку"
Казка в дошкільному віці є важливим засобом морального виховання. Книга казок – це перший підручник життя, який навчає дітей любові, добру, співчуттю. Є різні методи та прийоми читання, але краще розповідання казок. Вихователька молодшої інклюзивної групи №2 «Калинонька», Чорна Вікторія Леонідівна, обрала нетрадиційну форму розповідання казок: «Театр на фартушку», одягнувши на себе «театр – фартух», відразу почала спектакль…
Дітям було запропоновано обіграти такі казки як: «Ріпка», «Ходить гарбуз по городу». Кожен образ обраний дитиною є неповторний, тому що в ньому поєднуються характерні риси особистості дитини з рисами того чи іншого героя. Діти отримали багато позитивних емоцій, незабутніх вражень та залишилися щасливими.
Дошкільнята - природжені дослідники. І цьому підтвердження їх допитливість, постійне прагнення до експерементів, бажання самостійно знаходити рішення в проблемній ситуації.
Трудове та екологічне виховання є невід'ємною частиною становлення всебічнорозвиненої особистості дошкільників. Тому так важливо залучати дітей до трудової діяльності, дати уявлення про важливість рослинного світу для життя людей, вчити висаджувати та доглядати за рослинами, бережливо ставитись до природи.
Молодша інклюзивна група №1 "Капітошка", реалізувала проєкт "Міні-город на підвіконні". Вихователь, Анна Вікторівна, залучила дітей до роботи по вирощуванню зелені на підвіконні, тим самим формуючи у дітей знання про те, як висаджувати насіння, цибулини та доглядати за ними.
Діти із цікавістю та ініціативою приймали участь у всіх етапах підготовки та реалізації проєкту, а зараз із нетерпінням чекають на "плоди" своєї праці.
З любов'ю до дітей Анна Палько)))
Є хусток багато в мене:
Синя, біла та зелена,
В ружах квітних і узорах
Дивовижних, наче зорі;
Ще - червона і жовтенька,
Ті лишила мамі ненька.
Закладаю їх на плечі,
Одягаю при хуртечі.
Не носити просто гріх,
о хустина – оберіг,
Тепла згадка про родину
І про Неньку Україну,
Що в душі навік єдина,
Як і мова солов’їна.
Хоч світлини випадкові –
Хустку я ношу з любові!
Валентина Гуменюк
Свято Миколая
Наш народ у році має гарних свят багато,
Та ніяке не замінить дітям одне свято.
Коли зимонька надходить, земля примерзає,
До діток йде у гості свято Миколая!
Тож і до нашого ЦРД завітав Миколай із подарунками та льльковою виставою.
"Веселі старти"
30 листопада 2023 року у ЦРД №2 "Сонечко" для дітей старших груп була проведена спортивна розвага «Веселі старти», яка об’єднала їх спільними переживаннями, веселими емоціями та подарувала відчуття перемоги. Наші дві команди «Олімпійці» та «Сміливці» із задоволенням взяли участь у різноманітних спортивних естафетах: "Кенгуру", "Швидше пробіжи, ніг не замочи", "Передай м’яч", "Дружній обруч", а в залі зібралося чимало вболівальників, які гаряче підтримували свої команди. Також були музичні паузи у вигляді руханок та таночків від молодших та середніх груп.
По закінченню змагань, члени журі підвели підсумки, подарували подарунки і всі учасники були нагороджені медалями. Спортивне свято подарувало усім присутнім гарний настрій, приємні емоційні враження.
Традиційно в цю пору року, в нашому центрі розвитку дитини, відбулося цікаве, яскраве та веселе дитяче «Свято осені» в молодших, середніх та старших групах. Усі дітки із задоволенням співали пісні, розказували віршики, танцювали та грали в ігри, прославляючи осінь за її красу та врожаї.
Завітала до вихованців і сама винуватиця свята - щедра Осінь, яка усіх почастувала своїми дарами - смачними наливними яблучками. Всі діти отримали багато позитивних емоцій та залишилися щасливими. А для батьків та вихователів – це найкраща нагорода.
"Свято осені 2023"
"Осінній вернісаж"
Цьогоріч в нашому закладі, з початком осінніх свят, проводилась виставка дитячих поробок із природного матеріалу під гаслом “Осінній вернісаж” від вихованців усіх вікових груп.
Батьки разом із дітками сміливо використовували різні дари осені для створення оригінальних, осінніх композицій, наповнюючи дитсадок соковитими фарбами і, тим самим, створюючи в ньому затишок і гарний настрій. У всіх роботах проявилась творчість та уява кожної родини. Від численних поробок з природних матеріалів просто розбігалися очі. Дітки залюбки роздивлялися поробки, адже кожна має свій осінній сюжет та назву, фотографувалися.
Вироби, виготовлені спільно з батьками, зближують дітей і батьків. Разом з батьками діти відчувають радість спілкування в праці. В процесі створення роботи у дітей формується доброзичливе ставлення до природи, малята долучаються до світу прекрасного, вчаться любити та оберігати природу.
Тому, вкотре, дякуємо всім вихованцям та їхнім батькам за участь у виставці! МОЛОДЦІ! Чекаємо на такі ж чарівні роботи і в наступному році!
Перші кроки дитини в дитячому садку, як правило не прості, але в ясельній групі "Гномимики"вихователі мають креативний та цікавий підхід.
Під терміном «адаптація» розуміється здатність людини пристосовуватися до різних вимог середовища без відчуття внутрішнього дискомфорту і без конфлікту з середовищем. Враховуючи те, що нервова система дитини ще не сформована достатньо, адаптація виникає при будь яких суттєвих змінах в житті дитини. Треба розуміти, що проявом адаптації є емоційний супротив дитини, але саме цей супротив свідчить про те, що дитина здорова і в неї формується характер.
Як стверджують психологи, адаптація дитини до дитячого садочку може тривати до 8 тижнів у нормі, втім через індивідуальні особливості окремої дитини цей процес може проходити довше.
Складністю адаптації можна назвати внутрішнє налаштування дитини до нового режиму та нових умов: нова обстановка, нові люди навкруги, відсутність «свого» дорослого поруч, який виконує функцію захисника і т.д.
Вихователі центру розвитку дитини №2 «Сонечко» постійно шукають ефективні педагогічні технології, які викликали б емоційний відгук дитини та стимулювали її до активних дій, до безболісної, успішної адаптації в садочку. Багато гострих соціальних проблем залишається поза увагою педагогів, бо по-перше, значна частина цих проблем набула актуальність лише останнім часом, а по-друге - бракує вітчизняних педагогічних технологій, які допомогли б їх реалізувати під час роботи з дітьми дошкільного віку.
Багато традиційних педагогічних підходів не дають очікуваного ефекту - діти, прослухавши розповіді вихователя чи взявши участь у бесіді, часто залишаються байдужими. До того ж часто такі розмови перетворюються в надокучливе моралізування, що ніколи не приносить користі.
Одним із підходів, якими користуються вихователі в садочку є методика «Лялька персона».
Методика «Лялька персона» - педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини покликана навчати дітей:
-
позитивно сприймати себе в різних ситуаціях;
-
шанувати свою родину та родини інших;
-
успішно адаптуватися в садочку;
-
співчувати, чути інших і вчитися одне в одного;
-
стояти за себе в ситуаціях несправедливості й упередження;
-
переносити навички у спілкуванні з лялькою на реальні життєві ситуації.
Лялька-персона - це не іграшки для дітей, а інструмент для педагога. Для кожної ляльки створюють її особисту індивідуальність, закріплюють за нею певну історію життя.