top of page

2023-2024 н.р.

              Згідно річного плану роботи закладу 06 лютого 2024 року, вихователем-методистом

Чернишовою О.В., був проведений семінар-практикум “Національно-патріотичне виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини”. Перед початком семінару Ольга Валеріївна, ознайомила присутніх з планом роботи і наголосила, що виховання почуттів дитини, в тому числі і патріотичних, з перших років життя є важливим педагогічним завданням.

              На основі Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді, враховуючи ситуацію в країні, змістовий напрям «Патріотичне виховання» є одним з пріоритетних у 2023-2024 навчальному році.

             Семінар проходив за активної участі всіх педагогічних працівників та складався з теоретичної частини, де уважно слухали та конспектували доповіді педагогів, і практичної – ділової гри, мета якої: активізувати знання педагогів та з’ясувати ступінь підготовленості з питань патріотичного виховання, удосконалити уміння і навички щодо принципів, методів, прийомів та форм роботи з дітьми. Також Ольга Валеріївна, за допомогою цікавих вправ «Асоціативний ряд» та «Веселий м’ячик», перевірила знання педагогів щодо освітніх напрямків БКДО. Між теоретичною та практичною частинами практичний психолог Анна Петрівна, використала релаксаційну вправу «Портрет».

               А на завершення, підбивши підсумки, кожен міг висловити свої враження від семінару на стікерах та наклеїти на:

* валізу – це який найважливіший момент бажає забрати із собою та використовувати у своїй діяльності;

*м’ясорубку – це те, що виявилось цікавим для вас, але поки що ви не готові застосовувати його в своїй практиці, адже потрібно ще доопрцювати, домислити, «докрутити»;

*кошик – це те, що було не потрібним, не цікавим, що ви не використовуватимете.

Семінар-практикум

«Шляхи та методи формування граматичної правильності мовлення»

«Правильність граматичної будови мови у дітей раннього віку залежить від правильності побудови мовлення навколишніх людей. Трирічний малюк правильно вживає відмінки, особи, дієслівні форми, засвоюючи їх у мовних сполученнях, які він сприймає від тих, хто його оточує. Тому для правильного розвитку дитячого мовлення важливо, щоб діти на другому і третьому році життя чули правильне мовлення з досить багатим словниковим запасом»

 

М. Красногорський

До мовлення педагога закладу дошкільної освіти сьогодні ставляться високі вимоги, і проблема підвищення культури мовлення вихователя розглядається у контексті підвищення якості дошкільної освіти.  Граматичною будовою мови дитина дошкільного віку оволодіває практично у процесі мовного спілкування, сприймаючи мову дорослих. Тому у дитячому садку дитина повинна чути мову, яка відповідає граматичним нормам рідної літературної мови і велике виховне значення має мова вихователя. І цей семінар-практикум був необхідний для ефективної роботи вихователів з дошкільниками.

На початку семінару практичний психолог Анна Петрівна запропонувала цікаве знайомство, яке було безпосередньо пов’язане з темою семінару.  Таким чином оптимістично налаштувала на плідну працю.

Далі Вікторія Леонідівна зазначила,  який  сучасний підхід до формування граматичного ладу мовлення у дітей дошкільного віку. А вихователь-методист Ольга Валеріїївна розповіла про:

  • показники граматичної компетентності дітей дошкільного віку;

  • напрями формування граматично правильного мовлення у дітей; 

  • педагогічні вимоги до дидактичних ігор та вправ, що використовуються у роботі з дітьми;

  • групи дидактичних вправ з формування граматично правильного мовлення.

Цей семінар відбувався без світла, тому презентація була на ноутбуці, а не на екрані телевізора, як зазвичай.

Друга частина семінару мала практичну спрямованість та була присвячена іграм та вправам, як могутньому засобу розвитку і збагачення мовлення дітей. Вихователям потрібно було презентувати дидактичну гру з формування граматичної правильності мовлення, дібрати мету. Визначити, до якої групи дидактичних ігор вона належить та ін.

На завершення учасникам практичного семінару були запропоновані картки з мотиваційними фразами, які допоможуть проявити бажання та цілі, віднайти ресурс.

Однією з найважливіших форм методичної роботи у дошкільному закладі є педагогічна рада. Вона визначає основні стратегічні напрями діяльності дошкільного закладу, розв’язує проблеми, що виникають, керує всім педагогічним процесом.
І наш центр розвитку дитини розпочав свою роботу в новому навчальному роц
і з настановчої наради  
“Підсумки роботи та пріоритетні завдання колективу на 2023-2-24 навчальний рік

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Вибір секретаря педагогічної ради.

Обговорення, голосування

  1. Про діяльність педагогічного колективу за минулий навчальний рік в умовах воєнного стану з визначенням річних завдань на майбутній період. 

Аналіз діяльності ЦРД.

  1. Про особливості організації освітнього процесу в ЗДО у новому навчальному році в умовах воєнного стану. 

“Виступ-презентація, обговорення у загальному колі”

  1. Обговорення та затвердження:

  • плану роботи ЦРД (з додатками) на новий навчальний рік;

  • освітньої програми ЗДО;

  • розкладу орієнтовного тижневого розподілу занять у новому навчальному році;

  • видів і форм планування освітньої роботи з дошкільниками;

  • видів і форм планування освітньої роботи з дітьми з ООП;

  • індивідуальних проблемних тем самоосвіти на поточний навчальний рік;

  • програми моніторингу індивідуального розвитку здобувачів дошкільної освіти (показники, критерії, методи, інструменти тощо);

  • програми та плану гурткової роботи на навчальний рік;

  • Положення про сайт закладу дошкільної освіти ЦРД № 2 “Сонечко” Олевської міської ради;

  • планів роботи практичного психолога, соціального педагога, музичних керівників, планів та графіків роботи керівників гуртків на 2023-2024 навчальний рік.

Обговорення, затвердження.

2020-2021 н.р.

           Новий навчальний рік для педагогів  ЦРД N2 "Сонечко" розпочався з "Інструктивно-методичної наради". 1-го вересня адміністрація закладу на чолі із завідуючою Іриною Григорівною та вихователем-методистом Ольгою Валеріївною ознайомили педагогічний колектив із основними положеннями листа  МОН України від 30.07.2020 N 1/9-411 на 2020-2021 н. р. (Інструктивно-методичні рекомендації "Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році"). А також було вручено дипломи Торубаровій О. С. та Чернишовій О. В. за участь у обласному конкурсі "Сучасна освіта Житомирщини - 2020".

11 вересня 2020 року в центрі розвитку дитини №2 "Сонечко" відбулося засідання педагогічної ради №1 на тему:
"Погляд у майбутнє: реальні кроки для особистісного становлення і творчої самореалізації кожної дитини".

У січні 2021 року Міністерством освіти і науки України спільно з науковцями та педагогами розроблено й затверджено нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти, який є державним стандартом дошкільної освіти і є ще одним кроком для забезпечення рівного доступу до якісного дошкілля в Україні. Тому 16 січня 2021 року адміністрацією закладу  проведено нараду  з педагогічним колективом ЦРД №2 “Сонечко” ,в ході якої були обговорені актуальні питання щодо впровадження оновленого БКДО, проаналізовано, чим оновлений БКДО відрізняється від попереднього, що зміниться для вихователів, на що можуть розраховувати діти та батьки, яка участь батьків у дошкільні освіті дитини тощо. 
Педагогами нашого колективу було взято до уваги всі відправні точки, які впливають на покращення якості дошкільної освіти в Україні  та приведення її до відповідності міжнародним стандартам. 

Також 15.02.2021 року була проведена чергова педрада на тему "Діяльнісний підхід в освітньому процесі ЗДО: сутність та особливості реалізації". Було розглянуто такі питання:
- трактування діяльності в освіті;
- принципи діяльнісної теорії і  підходу  в дошкільній освіті;
- феномен діяльності за Т. Щукіною;
- орієнтовна модель занять побудована на діяльнісному підході.
В кінці педради,  вихователь-методист Чернишова О. В., підсумувала, що діяльнісний підхід – спрямованість освітнього процесу на розвиток ключових компетентностей і наскрізних умінь особистості, застосування теоретичний знань на практиці, формування здібностей до самоосвіти і командної роботи, на успішну інтеграцію в соціумі і професійну самореалізацію.

bottom of page